EYENLIP Salmon Oil Moisture Essence Mask

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Придобивки:

Оваа лист маска и обезбедува на кожата хранливи материи според различни типови и функции.

Маската е направена од 100% чист памук.

Масло од лосос: Помага за намалување на брчките и ја подобрува еластичноста на кожата.

 

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  3. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Salmon Oil (25mg), Hippophae Rhamnoides Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Impatiens Balsamina Flower Extract, Phellinus Linteus Extract, Trametes Versicolor Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.