EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Eye Cream 35ml

Original price was: 1,240ден.Current price is: 1,091ден.

Опис

Крем за нега на кожата околу очите кој содржи масло од лосос и пептиди. Овој хидратантен крем ја храни кожата, ја активира клеточната делба, помага за измазнување на брчките и намалување на пигментацијата, го ублажува стресот од уморната кожа и ја зголемува нејзината заштитна бариера.

  • Комплексот на пептиди го активира процесот на регенерација, ја стимулира синтезата на колаген, ја забрзува клеточната делба и ги обновува уништените колагенски и еластински влакна. Благодарение на ова брчките се измазнуваат и се спречува појавата на нови.
  • Ниацинамид (витамин Б3) овозможува обновување на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и ги подобрува бариерните функции, а исто така има докажана способност да ја осветли пигментацијата и да го изедначи тенот на кожата.
  • Аденозинот ја забрзува синтезата на колаген и еластин во кожата, има ефект на омекнување и затегнување, помага за измазнување на брчките, го успорува процесот на стареење.
  • Алантоинот има интензивен хидратантен ефект, ја штити кожата од негативни влијанија од околината, ја минимизира активноста на слободните радикали и го спречува предвременото стареење, како и ја храни, омекнува и смирува кожата.
  • Маслата од арган и шеа интензивно ја негуваат, хидрираат и омекнуваат кожата, ја елиминираат сувоста и лупењето, ја прават кожата помазна и поеластична, ја штитат од надворешни негативни влијанија (ултравиолетова светлина, ветер, температурни промени).

 

Пакување: 35ml

Начин на употреба

Нанесете мала количина на врвовите на прстите и нежно нанесете ја на кожата околу очите. Користете го наутро или навечер.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Dipropilene Glycol, Cetearyl Alcohol, Betaine, Niacinamide, 1,2-Hexa Nediol, Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate,Peg-100 Stearate, Stearic Acid, Dimethikone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Hydrogenated Polydecene, Argania Spinosa Kernel Oil, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Salmon Egg Extract (0,01%), Butylen Glycol, Polyacrylate-13, Ethylhexylglycerin, Fragrance, Potassium Hydroxide, Adenosine, Disodium Edta, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Hexapeptide-12, Carbomer, Phenoxyethanol, Palmitoyl Pentapeptide-4, Copper Tripeptide-1 (5ppb), Acetyl Hexapeptide-8

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.