EYENLIP Snail Moisture Essence Mask 1 парче

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Придобивки:

Оваа лист маска и обезбедува на кожата хранливи материи според различни типови и функции.

Маската е направена од 100% чист памук.

Слуз од полжав: Ја смирува и ревитализира кожата.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  3. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.

Опис

Water, Glycerin, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Snail Secretion Filtrate (25mg), Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Seed Extract, Honey Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.