EYENLIP Super Aqua Moisture Cream 45ml

Original price was: 998ден.Current price is: 878ден.

Опис:

Водата е живот, вклучително и за нашата кожа. Super Aqua Moisture Cream од корејскиот бренд Eyenlip ќе помогне во создавањето и одржувањето на оптимално ниво на влага. Неговата клучна состојка е хијалуронската киселина, една од најчестите и најефикасните состојки за хидратација и борба против знаците на стареење. Може да ги привлече и задржи молекулите на вода во горните слоеви на кожата. Содржи и ниацинамид кој е одговорен за осветлување на пигментацијата и борба против безживотна кожа. Производот содржи и растителни екстракти: калинката и смоквата кои ги хранат и заситуваат клетките на епидермисот со витамини, црницата која е богата со антиоксиданси. Резултатот од користењето на Eyenlip Super Aqua Moisture Cream е здраво сјајно лице без брчки и старечки дамки, хидрирана, мека и еластична кожа.

Пакување: 45ml

Начин на употреба:

Во последниот чекор од негата на кожата, земете соодветна количина и нанесете рамномерно.

Опис

Состојки:

Water, Betaine, Glycerin, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glyceryl Stearate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Cyclohexasiloxane, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Polyacrylate-13, Carbomer, Palmitic Acid, Stearic Acid, Polyisobutene, Dimethiconol, Potassium Hydroxide, Xanthan Gum, Fragrance, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Sorbitan Isostearate, Myristic Acid, Butylene Glycol, Punica Granatum Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.