iUNIK Propolis Vitamin Sleeping Mask 60ml

Original price was: 845ден.Current price is: 760ден.

ОПИС

Кремаста маска за спиење која интезивно ја навлажнува, ревитализира и подмладува кожата. Обезбедува богата хидратација и потхранување на уморната кожа во текот на ноќта; ја осветлува и ја прави кожата чиста и здрава.

Совршена за сите типови на кожа, особено сува, кожа со флеки и бори.

Пакување:  60ml

Начин на употреба

После користење тонер, ставете умерена количина на лицето и нежно тапкајте додека не се апсорбира целосно.

Опис

Состојки

Water, Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Centella Asiatica Leaf Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cyclohexasiloxane, Glyceryl Stearate, Cetearly Olivate, Sorbitan Olivate, 1,2- Hexanediol, Caprylyl Gycol, Acrylates/C10-3- Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Cetearyl Glocoside, Beta-Glucan,Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Aloe Barbadensis leaf Extract, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.