MISSHA M Perfect Covering BB Cream No.21 Light Beige 50ml

Original price was: 1,190ден.Current price is: 1,011ден.

Мултифункционалниот BB крем се одликува со UVA/UVB заштита, ja осветлува кожата и ги намалува брчките со висока покривност.

Ќе добиете беспрекорен тен со M Perfect Cover BB кремот. Овој чудесен крем ги лекува несовршеностите на кожата, особено црнките и лузните од акни, притоа давајќи и на кожата совршен финиш. Комплетна рутина за нега на кожата во едно шише, кожата се третира со крем за лекување, подлога за шминка и заштита од сонце со само една апликација.

 

Најпродаваниот мултифункционален крем ББ крем на Миша кој ги покрива несовршеностите како што се флеки, црнки, темни кругови и промената на бојата на кожата, при што истовремено го балансира на тенот на кожата со ефект на УВ блокирање, белеење и нега на брчки.

Овој BB крем дава природен финиш одржувајќи ја кожата хидрирана со моќни церамиди, хијалуронска киселина и Gatuline RC за младешки и ревитализиран изглед.

Начин на употреба

Испумпајте мала количина и рамномерно распоредете по целото лице.

Пакување: 50ml

Опис

Состојки

Water, cyclomethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, propylene glycol, titanium dioxide, caprylic/capric triglyceride, peg-10 dimethicone, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, arbutin, mineral oil, glycerin, polyethylene, talc, phenyl trimethicone, beeswax, iron oxides (ci 77492), sodium chloride, iron oxides (ci 77491), iron oxides (ci 77499), methylparaben, dimethicone, propylparaben, rosa canina fruit oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, squalane, hydrolyzed collagen, macadamia ternifolia seed oil, disodium edta, adenosine, algae extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, sodium hyaluronate, fagus sylvatica bud extract, ceramide 3, fragrance, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, hydroxycitronellal, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, linalool, citronellol.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.