MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule Mask 5x (1 парче)

Original price was: 280ден.Current price is: 238ден.

Опис

Хидрирачка маска формулирана со 50% Extreme Biome, која е составена од 10 различни високо-концентрирани ферментирани состојки кои даваат ефикасни резултати на кожата. Ја подобрува еластичноста на кожата и ја храни. Богатиот коктел од ферментирани производи, особено Bifida Ferment Lysate, кој е ферментиран квасец, помага да се намалат знаците на стареење и да се подобри еластичноста на кожата.

Оваа маска е сертифицирана за вегани.

Начин на употреба

Нанесете ја маската на чисто и тонирано лице.

Отстранете ја по 10-20 минути.

Апсорбирајте го преостанатиот производ во вашата кожа со нежно тапкање.

Пакување: 1 парче

Нема на залиха

Опис

Bifida Ferment Lysate, Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome/Root Extract, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Propanediol, hydroxyacetophenone, Hydrolyzed Jojoba Esters, Chlorphenesin, Carbomer, Xanthan Gum, Allantoin, Panthenol, Adenosine, Arginine, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrolyzed Collagen, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, PVM/MA Copolymer, Bifida Ferment Filtrate, Bacillus Ferment, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Lactococcus Ferment Extract, Lactococcus Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate, Dextrin, Limonene, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.