Petitfee Gold Neck Pack 1 парчe

Original price was: 158ден.Current price is: 137ден.

Опис:

Хидрогел маска за нега на врат деколте која што содржи 24 каратно злато, хијалуронска киселина и колаген. Лесно се апсорбира во кожата, ја подобрува циркулацијата и и обезбедува хранливи материи и состојки кои ја стимулираат природната синтеза на колаген. Исто така содржи и екстракт од мед и слуз од полжав за смирување и измазнување на кожата. Маската има инстант ефект на освежување и смирување, интензивно ја хидрира кожата и спречува губење на влажноста на кожата. Кожата на вратот станува мазна и нежна, со изедначен тен. Хидрогел маската доаѓа во форма на лепенка со анатомски облик, прилагоден на формата на вратот.

Начин на употреба: После миењето, нанесете тонер. Отстранете ја заштитната фолија и нанесете околу центарот на вратот.
По 15~20 минути, отстранете ја маската и тапкајте за да впие останата есенција од маската.

Пакување: 5 парчиња по 10g

Опис

Состојки:

Water, glycerin, butylene glycol, chondrus crispus powder, ceratonia siliqua gum, xanthan gum, calcium, chloride, peg-60 hydrogenated castor oil, synthetic fluorphlogopite, tin oxide, titanium dioxide, ci 77491, rosa centifolia flower water, aloe barbadensis leaf extract, betula alba juice, gold (1 ppm), snail secretion filtrate, sodium hyaluronate, hydrolyzed collagen, persea gratissima (avocado) oil, adenosine, scutellaria baicalensis root extract, camellia sinensis leaf extract, houttuynia cordata extract, artemisia vulgaris extract, citrus junos fruit extract, 1, 2-hexanediol, caprylyl glycol, disodium edta, mineral oil, phenoxyethanol, chlorphenesin, fragrance.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.