PYUNKANG YUL Calming Moisture Mist 100ml

Original price was: 850ден.Current price is: 722ден.

Опис

Освежете ја и хидрирајте ја кожата со спрејот за лице кој содржи екстракти од бамбус, цика, чајно дрво, анамска рака (Lonicera) и кора од бела врба за смирувачки ефекти; пантенол и пет видови на хијалуронска киселина за хидратација; плус AHA и PHA за нежна ексфолијација. Спрејот  се прска на далечина од 15cm по миење на лицето или секогаш кога кожата ја чувствувате сува.

Предности:

  • Спреј за лице делува инстантно, го зголемува нивото на влага на чувствителната кожа.
  • Смирувачките својства на centella asiatica, чајно дрво и цвет од анамска рака (Lonicera) ја смируваат иритацијата на кожата.
  • Формулиран со екстракт од бамбус, пантенол и хијалуронска киселина ја надополнува кожата со влага.
  • Дополнително збогатен со AHA и PHA добиени од овошје за нежно омекнување на мртвите клетки на кожата.
  • Содржи само безбедни состојки EWG проверени.
  • Производот е тестиран за иритација на кожа.

Начин на употреба:

Држете го спрејот на 15cm од лицето и испрскајте го целото лице.

Пакување: 100ml

На залиха

Опис

Состојки:

Purified Water, Propanediol, Dipropylene Glycol, Trehalose, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Panthenol, C12-14 Pareth-12, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Disodium EDTA, Allantoin, Gluconolactone, Centella Asiatica Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Polyglyceryl-10 Myristate, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.