ROUND LAB 1025 Dokdo Mud Pack 100ml

Original price was: 1,359ден.Current price is: 1,175ден.

Маска за лице која прави пилинг на лицето, спречува појава на црнки и го контролира производството на себум.

Содржи 40% високо концентирана глина (Каолин и Бентоин) кои помагаат во третирање на црнките, акните и нечистотиите насобрани во порите.

Збогатена е со 72 природни минерали од морска вода  како магнезиум, калциум и цинк преку специјална патернтирана технологија. Овие минерали и помагаат на кожата овозможувајќи и длабинска хидратација, го регулираат лачењето на себум и го подобрувата целокупното здравје на кожата.

Покрај тоа, содржи и пантенол и трехалоза кои ја помагаат хидратацијата и го регулираат соодносот на вода-масло и Lactobacillus и алантоин кои ја потхрануваат и смируваат кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Нанесете од маската рамномерно на целото лице со помош на шпатула. По 10-20 минути, измијте го лицето со млака вода и продолжете со рутината.

Опис

Состојки

Kaolin(340,000ppm), Glycerin, Water, Bentonite(60,000ppm), Trehalose, 1,2-Hexanediol, Sea Water, Sea Salt, Allantoin, Panthenol, Lactobacillus, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Tocopherol, Xanthan Gum

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.