SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum Mini 15ml

513ден

Опис
Крем со SPF50+ PA++++, овој органски крем за заштита од сонце е направен со златен однос на хијалуронска киселина и екстракт од centella asiatica за да ја смири и хидрира кожата без да остави бели траги. Дополнителните состојки листови од рукола, зелениот чај и екстрактите од брокула обезбедуваат антиоксидантни придобивки и помагаат во подобрување на основните кожни состојби. Формула која брзо се впива во текстура слична на крем, ја прави кожата полна и сјајна. Доаѓа во мини пакување.
Придобивки:
• Мини пакување на најпродаваниот хемиски серум за заштита од сонце кој ја смирува и хидрира кожата додека штити од УВ зраците.
• Нуди SPF50+ PA++++ УВ заштита.
• Златниот сооднос на екстракт од Centella Asiatica и хијалуронска киселина ја лекува и хидрира кожата без да остави бели траги.
• Формула која брзо се впива во текстура слична на крема која ја прави кожата полна и блескава.
Пакување: 15ml
Начин на употреба
По основната нега на кожата, земете соодветна количина од серумот за заштита од сонце и нежно нанесете.

Опис

Состојки
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerine, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract (9800 ppm), Betula Alba Bark/Leaf Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Triticum Vulgare Sprout Extract, Medicago Sativa Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica Sprout Extract, Eruca Sativa Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Sodium Hyaluronate(10 ppm), Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Xanthan Gum, t-Butyl Alcohol, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid(1 ppm), Inositol, Hyaluronic Acid(0.01 ppm), Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.