TOCOBO BIFIDA BIOME ESSENCE 50mL

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,043ден.

Опис

Есенција која спречува оштетување од надворешни влијанија и ја одржува оптималната состојба на кожата преку зајакнување на бариерата на кожата со оптимална комбинација на три репрезентативни млечно киселински бактерии, Bifida, Lactobacillus, Lactococcus. Оваа високо хидратантна ферментирана есенција ја зајакнува бариерата на кожата, ја одржува оптималната состојба на кожата, ја зајакнува ослабената кожна бариера и ја прави кожата еластична.

✔ Високата содржина на активни состојки длабоко навлегува во ослабената кожна бариера, создавајќи силна и здрава бариера, со живост и сјај.

Пакувaње: 50ml

Начин на употреба

По употребата на тонер, нанесете соодветна количина на целото лице и оставете да се впие.

На залиха

Опис

Bifida Ferment Lysate, Water, Butylene Glycol, Lactobacillus Ferment, Glycereth-26, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Lactococcus Ferment Lysate, Pentylene Glycol, Chondrus Crispus Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Sucrose, Carbomer, Glucose, Chlorella Vulgaris Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Cellulose Gum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tromethamine, Fructose, Fructooligosaccharides, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Fragrance(Parfum), Xanthan Gum, Sodium Phytate, Disodium EDTA, Tocopherol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.