TOCOBO Multi Ceramide Cream 50ml

Original price was: 1,400ден.Current price is: 1,190ден.

Опис

Крем кој содржи церамид и хијалуронска киселина која обезбедува хидратација и ја зајакнува бариерата на кожата. Меката формула во форма слична на шербет се топи во кожата за да обезбеди нелеплива завршница која помага длабоко да се хидрира и смири кожата.

✔ Три типа на хијалуронска киселина со различни молекуларни големини, обезбедуваат влажност од површината на кожата до празнините на кожата, ја зајакнуваат бариерата за хидратација.

✔ Пет типа на церамиди додаваат еден слој на хидратација, еден слој масло и еден слој на исхрана на кожата за да формираат навлажнувачки филм кој обезбедува континуирана влажност и исхрана.

✔ Тестиран е за иритација на кожата, па затоа е безбеден дури и на чувствителна кожа.

✔ Текстура на матрица од воден гел со висока густина која цврсто се прилепува на кожата, максимизирајќи ја апсорпцијата на активните состојки.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Земете соодветна количина и нежно распоредете ја по целото лице, а потоа добро измасирајте за да се стопи формулацијата и да се впие во кожата.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Squalane, Coco-Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Propanediol, Polyglyceryl-3 Distearate, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Diphenyl Dimethicone, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Polymethylsilsesquioxane, Glucose, Chlorella Vulgaris Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydroxyacetophenone, Sodium Polyacrylate Starch, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fructose, Fructooligosaccharides, Tromethamine, Fragrance(Parfum), Glyceryl Stearate Citrate, Panthenol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Stearic Acid, Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Beta-Glucan, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ceramide NS, Cholesterol, Phytosphingosine, Sodium Hyaluronate, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.