EYENLIP Blemish Vita C Squeeze Ampoule 30ml

999.00ден 750.00ден

Опис

Содржи витамински деривати кои и даваат еластичност на слабата кожа. Помага во ублажување на пеги, флеки, хиперпигментации, преку супресирање на производството на меланин за одржување на чиста кожа. Ампулата има двојна функција осветлување на тенот + намалување на појавата брчки, лесно се нанесува, брзо се апсорбира и не е леплива.

Ампулата таргетира различни знаци на стареење: оштетување од сонце, дамки од стареење, нерамномерен тен на кожата, губење на еластичноста, намалени интрацелуларни липиди, груба текстура и губење на виталноста. Се препорачува за да се одложи и забави процесот на стареење, кај безживотна кожа и темни дамки.

Ниацинамидот, исто така, помага да се осветли пигментацијата, ја елиминира безживотноста и го изедначува тенот.

Содржи 7 видови на хијалуронска киселина со различна молекуларна тежина кои обезбедуваат хидратација на кожата во сите слоеви.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

После тонирање, нанесете умерена количина на кожата и оставете вашата кожа да ја апсорбира ампулата.

Целосен опис

Состојки

Water, Hippophae Rhamnoides Extract, Niacinamide, Glycerin,  3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Adenosine, Butylene Glycol, Honey Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot ) Root Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Capsicum Annuum Fruit Extract, Citrofortunella Microcarpa Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Trehalose, Dipropylene Glycol , Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Tromethamine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.