EYENLIP Cica Calming Sun Cream Spf50 +++ 50ml

894.00ден 671.00ден

Опис

Иновативен смирувачки крем за заштита од сонце кој ја одржува кожата здрава од оштетување од УВ зраци, со својатa хидратантна и нелеплива текстура. Формулиран е со екстракт од Centella Asiatica, кој хидрира, се бори со чешање, црвенило и воспаление на кожата. Исто така, го стимулира создавањето на природен колаген, зголемувајќи ги заштитните функции на кожата и затегнувајќи ја.

Придобивки:

  • Ја враќа природната бариера на кожата и ја подмладува кожата.
  • Помага во борбата против пигментацијата, отокот и акните.

Се препорачува за секој тип на кожа.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Нанесете рамномерно на деловите од кожата која е изложена на УВ зраци, како што се лицето, вратот, рацете и нозете во последниот чекор од утринската рутина за нега.

Целосен опис

Состојки

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Niacinamide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (Ci 77891), Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Arachidyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glycerin, Stearic Acid, Palmitic Acid, Behenyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, Aluminum Hydroxide, Oleth-10, C13-14 Isoparaffin, Adenosine, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Myristic Acid, Arachidic Acid, Carbomer, Triethanolamine, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, Cinnamal, Citronellol, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.