INNISFREE Super Volcanic Peel Off Mask 2X 100ml

1,200.00ден 720.00ден

Опис

Innisfree Super Volcanic Peel Off Mask се користи за прилепување кон себумот за подобро отстранување на мртвите клетки и нечистотиите длабоко во порите. Содржи капацитет за апсорпција на масло додека ја навлажнува кожата и спречува чувство на затегнатост. Го остава тенот почист и поздрав.

Се користи при подготовка на кожата за нанесување шминка.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

По чистењето, нанесете соодветна количина и рамномерно распоредете го на суво лице. Избегнувајте ја областа околу очите и усните.

Почекајте 20-30 минути да се исуши и отстранете ја маската откако ќе ја почувствувате кожата затегната.

На залиха

Целосен опис

Состојки

 Water / Aqua / Eau, Polyvinyl Alcohol, Alcohol, Butylene Glycol, Glycerin, Volcanic Ash, Pvp, Titanium Dioxide (CI 77891), Peg-75, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Silica, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Bentonite, Iron Oxides (CI 77499), Xanthan Gum, Polysorbate 20, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid/Glycolic Acid Copolymer, Disodium Edta, Menthoxypropanediol, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.