iUNIK Rose Galactomyces Essential Toner 200ml

1,280.00ден 499.00ден

ОПИС

The iUnik Rose Galactomyces Essential Toner содржи 70%  вода од цвет од Rosa Damascena за смирување и негување на кожата. Исто така, содржи ферментиран филтрат на Galactomyces кој помага во одложување на знаците на стареење. Овој тонер помага и да се намалат црнките и и митесерите.

Овој тонер е погоден за масна кожа.

Пакување:  200ml

Начин на употреба

После двојно чистење, лесно тапкајте по лицето или користете памучна подлога и нежно избришете ја кожата, избегнувајќи ја областа на очите и усните.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки

Rosa Damascena Flower Water, Butylene Glycol,Galactomyces Ferment Filtrate, Water, Glycerin, Glycereth-26,1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-4 Caprate,Allantoin, Punica Granatum Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Rose Flower Oil, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract.

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.