ONE THING Niacinamide 10% 150ml

1,221.00ден 1,098.00ден

Опис

Формулата од типот на есенција со 10% ниацинамид е состојка за повеќе задачи што го подобрува нерамномерниот тен на кожата, ги чисти порите, ги намалува фините линии и ја подобрува текстурата на кожата. Концентрираниот екстракт може да се користи како есенција самостојно или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

  1. Помага во контролата на вишокот на производство на себум (масло);
  2. Го подобрува изгледот на проширените пори;
  3. Го подобрува нерамномерниот тен на кожата и ја измазнува текстурата на кожата;
  4. Обезбедува антиоксидантни и својства против стареење, заштитувајќи ја кожата и ја зајакнува бариерата на кожата;
  5.  Ги смирува акните и ги намалува факторите кои предизвикуваат акни.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

  1. Поединечно: користете го како прв чекор во вашата рутина за нега на кожата, после чистење на лицето или после тонирање на кожата, во чекорот наменет за есенции, со нанесување со памучна подлога или користете го како спреј со ставање во сад со пумпа.
  2. Во комбинација: Комбинирајте 5-10% во вашиот хидратантен крем, тонер, крем или вода за чистење. (На пример, 100 ml крем до 5-10% екстракт).
  3. Употреба како маска: Навлажнете ја памучната подлога со екстракт и нанесете на места на кои им е потребна интензивна нега. Оставете да делува 5 до 10 минути.

Целосен опис

ДЕТАЛИ

Формулацијата ONE THING Niacinamide 10% е производ од суштинско значење што може да го користат сите типови кожа. Како витамин од Б-комплексот кој е од суштинско значење за телото, ниацинамид е исто така и осветлувачка компонента. Служи како антиоксиданс, како и го намалува оксидативниот стрес предизвикан од внатрешната апсорпција на УВ зраците.

Осветлувачкиот ефект го постигува на тој начин што ja спречува синтезата на меланинот. Ја спречува апсорпцијата на ултра-виолетови зраци и ја намалува адхезијата на кожата, што помага да се избели кожата.

Ја одржува кожата чиста и ги смирува избувнувањата. Ниацинамид, исто така, го балансира вишокот на производство на себум, идеален за масни типови на кожа. Помага да се зајакне кожната бариера и да се осигура дека вашата кожа останува здрава, зголемувајќи ја синтезата на церамиди. Помага да се намали појавата на предвремени фини линии и брчки и да се измазни текстурата на кожата.

За мазна, блескава кожа, можете да го користите 10% концентратот сам или да го измешате со други смирувачки производи на ONE THING. Можете исто така, да ги засилите вашите редовни рутински производи за нега на кожата (на пример, навлажнувач) со овој екстракт за дополнителни придобивки.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

Ниацинамид 10%: Ниацинамид е повеќенаменска состојка која обезбедува придобивки против стареење и контрола на маснотиите во кожата. Помага да се подобри нерамномерниот тен на кожата, да се исчистат порите, да се намалат фините линии и да се подобри текстурата на кожата. Може да помогне и во намалување на вишокот на производство на себум и предизвикувачи на акни.

СОСТОЈКИ

Water, Niacinamide(10%), Butylene glycol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештаќки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.