Pyunkang yul Essence Toner 100ml

721.00ден 577.00ден

Опис

PYUNKANG YUL Essence Toner е тонер без мирис и без бои кој помага во негување и хидрирање на кожата до нејзината оптимална состојба.Познато е дека PYUNKANG YUL има состојки потребни само за кожата; во овој случај, само 7 состојки се користат во овој тонер. Помага за подобрување на бариерата на кожата и навлажнување на сува и иритирана кожа. Користејќи ract Astragalus Membranaceus Root Extract наместо вода, овој тонер помага во потхранувањето на кожата со антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.
Пакување: 100ml

Начин на употреба

После чекорот за чистење, со памучна подлога нанесете соодветна количина на сува кожа.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки
Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene
Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethylcellulose,
Carbomer, Arginine

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.