Pyunkang yul Moisture Cream 100ml

1,774.00ден 1,420.00ден

Опис

PYUNKANG YUL Moisture Cream e нежна брзо впивачка крема без мирис за секојдневна употреба, наменета за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителна кожа.

Овој хипоалергичен крем обезбедува влажност и хранливи материи во кожата. Текстурата на овој крем се применува лесно, без лепливост. Содржи екстракт од корен од  Coptis Japonica кој е познат како моќна хидратантна состојка.

Бенефити:

  • Блага, но ефективна формула која обезбедува влажност и е погодна особени за нежна и чувствителна кожа.
  • Нелеплива и немасна формула која лесно се апсорбира во кожата, оставајќи ја навлажнета и еластична.
  • Ја лади и ја смирува кожата.
  • Инфузрана со 14 проверени состојки кои ја штитат кожата од надворешни надразнувачи. Глицеринот ја одржува кожата хидрирана.

Оваа крема е погодна и за деца и за возрасни.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

По чекорите за чистење и тонирање, нанесете соодветна количина и масирајте ја на лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Целосен опис

Состојки

Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate , Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol
Dicaprylate/Dicaprate , Isohexadecane , 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) , Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate
Copolymer, Polysorbate 80, Glyceryl Caprylate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.