SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Blue Serum 50ml

1,247ден

Опис
Формулиран со пет видови на хијалуронска киселина и цика од Мадагаскар, овој серум ја хидрира и смирува кожата. Церамидите со нано големина го спречуваат испарувањето на влагата, додека ниацинамид и аденозин даваат осветлувачки и ефекти против стареење.
Придобивки
• Серум специјално дизајниран за дехидрирана, сува и чувствителна кожа.
• Содржи 5 видови на хијалуронска киселина и церамиди кои помагаат да се зголеми нивото на влажност на кожата.
• Богатиот екстракт од Centella Asiatica од Мадагаскар ја ублажува непријатноста на кожата и ја смирува кожата.
Пакување: 50ml
Начин на употреба
Земете соодветна количина и масирајте во кожата, после чистење и тонирање.

Опис

Состојки
Purified Water, Centella Asiatica Leaf Water(38%), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycerin, Pantolactone, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Methylpropanediol, Panthenol, Cetearyl Olivate, Carbomer, Arginine, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglyceride, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Adenosine, Polyglutamic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Artemisia Princeps Leaf Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Iris Florentina Root Extract, Ethyl Hexyl Glycerin, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Maltodextrin, Hydrolyzed Gardenia Florida Fruit Extract, Hydrogenated Lecithin, Ceramide-NP, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.