THE FACE SHOP Rice Water Bright Rich Cleansing Oil

990.00ден 743.00ден

Опис

THE FACE SHOP Rice Water Bright Rich Cleansing Oil нежно масло со богата текстура за длабоко чистење, ефикасно ја чисти тешката шминка, ги раствора нечистотиите и мртвите клетки од кожата, правејќи ја кожата мека, чиста и сјајна.

Формулиран со екстракт од ориз, масло од трици од ориз и масло од семето Kukui. Обезбедува длабока хидратација и храна, истовремено осветлувајќи го тенот на кожата и одржувајќи ја кожата здрава и сјајна.

Се препорачува за сува до нормална кожа. Формула без додадени минерални масла

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Испумпајте соодветна количина на масло на влажни дланки и нежно распоредете ја на сува кожа. Масирајте со кружни движења за да се раствори и отстрани шминката. Исплакнете со млака вода и продолжете со Rice Water Bright  Foam Cleanser.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки

Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Glycerin, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Canola Oil, Oryza Ativa (Rice) Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Water/Eau, Parfum/Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.