Farm Stay

Козметиката Farm Stay ја произведува корејскиот бренд MYUNGIN COSMETICS во Јужна Кореја, а за време на своето постоење се здоби со популарност не само во својата земја, туку и далеку надвор од нејзините граници. Таквата популарност се должи на карактеристиките на составот, како и широката палета на производи. Ова се првенствено бројни производи за лице и тело, од кои најпознати се оние што содржат муцин од полжав. Конечно, за стекнување на популарност и побарувачка на потрошувачите, од голема важност е пристапната цена на производите на Farm Stay. Една од главните предности на козметиката Farm Stay е нејзиниот природен состав. Растителни компоненти, како и муцин на полжав (слуз), активно се користат во производството на козметика. Многу производи базирани на овошни и киселини од бобинки, како и растителни матични клетки и хијалуронска киселина. И покрај разновидноста на активни состојки што ги користи производителот, муцинот од полжав ги прави производите уникатни, што има корисен ефект и на мрсната и на сувата кожа, ги подобрува процесите на регенерација и ја ублажува иритацијата. Употребата на природни состојки е комбинирана со употреба на високи технологии, што обезбедува подобар трансфер на активни состојки во длабоките слоеви на кожата, ја зголемува ефикасноста на средствата.
0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.