EYENLIP Salmon Oil Nutrition Cream 15ml

270ден

Опис

Овој регенеративен хранлив крем формулиран со масло од лосос, церамиди, пептиди и алантоин интензивно ја хидрира и ја храни кожата, ги намалува брчките и ја подобрува текстурата на кожата. Маслото од лосос ја враќа цврстината и еластичноста на кожата, ја намалува длабочината на брчките и го спречува создавањето на нови. Церамид-3 ја обновува и зајакнува бариерата за влажност на кожата, спречувајќи испарување на влагата. Погоден за нормална, сува и комбинирана кожа.

  • Без парабен
  • Без сулфати
  • Без есенцијални масла

 

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Користете го кремот секој ден на чиста кожа, после тонер и соодветен серум. Нанесете ја кремата на целото лице и вратот и нежно масирајте ја кожата за да се впие.

Опис

Опис

Овој регенеративен хранлив крем формулиран со масло од лосос, церамиди, пептиди и алантоин интензивно ја хидрира и ја храни кожата, ги намалува брчките и ја подобрува текстурата на кожата. Маслото од лосос ја враќа цврстината и еластичноста на кожата, ја намалува длабочината на брчките и го спречува создавањето на нови. Церамид-3 ја обновува и зајакнува бариерата за влажност на кожата, спречувајќи испарување на влагата. Погоден за нормална, сува и комбинирана кожа.

  • Без парабен
  • Без сулфати
  • Без есенцијални масла

 

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Користете го кремот секој ден на чиста кожа, после тонер и соодветен серум. Нанесете ја кремата на целото лице и вратот и нежно масирајте ја кожата за да се впие.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.