Haruharu WONDER Black Rice Hyaluronic Cream 50ml

990.00ден 792.00ден

Опис

Haruharu WONDER Black Rice Hyaluronic Cream обезбедува интензивна хидратација и исхрана преку ублажување на напнатоста на кожата и одржување на кожата во најдобра состојба со инхибирање на оксидација.

Ја одржува хидратацијата во кожата создавајќи заштитна бариера, спречува губење на влажноста со високо концентрирана хијалуронска киселина. Антиоксиданс збогатен со полифеноли и флавоноиди, ја штити кожата од слободните радикали, и обезбедува регенерација на клетките на кожата и зацврстување на кожата. Го подобрува тонот на кожата и осветлува.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Нанесете рамномерно над лицето и вратот. Нежно тапкајте за да се впие подобро.

Нема на залиха

Целосен опис

Состојки

Deionized Water, Propanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Carthamus Tinctorius Oil, Polyglyceryl-3 Stearate, Cetearyl Alcohol, Oryza Sativa (Rice) Extract, Heptyl Undecylenate, Caprylic/Capric Triglyceride, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Aspergillus Ferment, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Hyaluronic Acid, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Cetyl Palmitate, Sodium Phytate, Sorbitan Palmitate, 1,2-Hexanediol, Alcohol, Butylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil.

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.