MARY&MAY Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask 110g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Ноќна маска која содржи 2200 ppm екстракт од невен, пептиди и екстракт од цика и се бори против воспалението, помага за оштетената кожа и ги смирува иритациите. Дополнително, содржи хијалуронска киселина која обезбедува хидратација на кожата. Има лесна гел структура, формулирана само со EWG потврдени состојки со зелена оцена.
Дерматолошки тестиран производ погоден за чувствителна кожа.

Начин на употреба:

  • Нанесете рамномерен слој на лицето и оставете преку ноќ. Следното утро исчистете го лицето

Пакување: 110g

Опис

Состојки:

Purified Water, Denatured Alcohol, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Dipropylene Glycol, Gardenia Extract, Burdock Root Extract, Mud Mushroom Extract, Centella Asiatica Extract, Fig Extract, Kava Cover Leaf/Root/Stem Extract, Matricaria Extract, Feverfew Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Port Marigold Flower, Panthenol, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glycerin, Tromethamine, Butylene Glycol Lycol, Polyglyceryl-10, Laurate, Dextrin, Sodium Phytate, Ceramide NP, Tocopherol, Acetyl Hexapeptide-8, Acetyl Octapeptide-3, Acetyl Tetrapeptide-2, Oligopeptide-6, Tripeptide-1, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-2, Dipeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-3, Acetyl Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Tripeptide-2, Nonapeptide-1, Pentapeptide-3, Tripeptide -3, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Dipeptide-4, Acetyl Tetrapeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide -5, Palmitoylpentapeptide-4, Dipeptide Diaminobutyroylbenzylamide Diacetate, Palmitoyltetrapeptide-7, Guaiazulene, Fragrance, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.