Skinfood Egg white pore Mask 125g

Original price was: 890ден.Current price is: 845ден.

Опис

Skinfood Egg white pore Mask е маска за миење, која длабоко ги чисти порите и ја ексфолира кожата, интензивно го апсорбира себумот и ја прави кожата помазна и навлажнета.

Хранливата маска ги намалува порите и ја затегнува кожата. Активните состојки на белка од јајце (моќен извор на протеини и витамини), се аминокиселините, особено албумин, видливо го намалуваат изгледот на зголемени пори и ја подобруваат текстурата на кожата. Маската за миење на лицето оди длабоко во порите, го прочистува себумот кој предизвикува дамки правејќи ја кожата чиста и сјајна.

 

Предности:

  • Ги стеснува порите, оставајќи ја кожата свилена и мазна
  • Ја измазнува и ја осветлува кожата
  • Пријатен мирис
  • Дебела и мека текстура слична на бел слез

Пакување: 125g

Начин на употреба:

По чистењето, исушете го лицето и нанесете рамномерен слој маска, избегнувајќи ги областите на усните и очите. Оставете ја маската да делува 10-15 минути и исплакнете со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Albumen Extract (6250mg), Titanium Oxide, Glycerin, Bentonite, Cetearyl Alcohol, Kaolin, Ethanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Olive Oil, Polyvinyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Polysorbate 60, PVP, Potassium Hydroxide, Sorbitan Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycolic Acid, Malic Acid, Sodium Lactate, Sodium Citrate, Sucrose, Urea, Tartaric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.