EYENLIP Ceramide Rice Cleansing Foam 100ml

Original price was: 514ден.Current price is: 452ден.

Опис

Содржи природни компоненти како екстракт од аспергилус/ ферментиран ориз, кој помага во регенерација на кожата, одржување на чиста кожа преку чистење на текстурата, ја смирува и заштитува чувствителната кожа, мека кремаста пена која спречува иритација на кожата и овозможува хидратација.
Екстрактот од ориз помага во регенерација на кожата,  има длабоко хидратантен, хранлив и омекнувачки ефект.

Придобивки:

  • Ја забрзува регенерацијата на клетките, има смирувачки и антиинфламаторни својства.
  • Го изедначува тенот на кожата и ја осветлува пигментацијата.
  • Спречува иритација и притоа ја хидрира кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Земете умерена количина во дланката, направете пена и масирајте, нежно нанесете на лицето и измијте со млака вода.

Опис

Состојки

Water, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Glycol Distearate, Phenoxyethanol, Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Sodium Chloride, Lactose, Microcrystalline Cellulose, Disodium EDTA, Hydroxypropylcellulose, Octyldodecanol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Titanium Dioxide (Ci 77891), Aspergillus/​Rice Ferment Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.