COSRX Aloe Soothing Sun Cream 50ml

Original price was: 950ден.Current price is: 807ден.

Формулиран со екстракт од лист Aloe Arborescens, дневниот смирувачки крем за сончање е толку лесен што се чувствува како хидратантен крем и не остава никаква бела трага.

Зошто е посебен:

Екстракт од лист од Aloe Arborescens

Екстрактот од лист од Aloe Arborescens е клучната состојка на кремот за сонце, кој истовремено ја смирува и  навлажнува кожата.

Лесна и хидратантна текстура

Текстурата на кремот за сончање на алое COSRX е слична на лесна хидратантна крема, за разлика од другите креми за заштита кои ја оставаат кожата сува и нехидрирана. Хидрантната крема за сончање брзо се апсорбира во кожата без да се чувствува мрсна или да остави бели траги. Овој крем за сончање може да се користи цела година, бидејќи е лесен за време на топло/влажно лето и хидратантен во сувата сезона.

Предности:

  • Овој крем за сончање комбинира хидратација и заштита од сонце со SPF50 PA +++. Eкстрактот од лист од алое ја одржува кожата хидрирана дури и во најжешките денови.

 

Пакување 50ml

Начин на употреба:

Земете доволна количина и нежно нанесете на лицето, вратот и другите делови од телото изложени на сонце.

Опис

Состојки

WATER, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DICAPRYLYL CARBONATE, ISOAMYL P-METHOXYCINNAMATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ALCOHOL, DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, TITANIUM DIOXIDE, C14-22 ALCOHOLS, POLYMETHYL METHACRYLATE, CETEARYL ALCOHOL, PEG-100 STEARATE, TRIETHANOLAMINE, SILICA, SODIUM HYDROXIDE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, FRAGRANCE, CAPRYLYL GLYCOL, PHENOXYETHANOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ALOE ARBORESCENS LEAF EXTRACT, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, CARBOMER, XANTHAN GUM, LIMONENE, TOCOPHERYL ACETATE, DISODIUM EDTA, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE, CITRAL

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.