MARY&MAY Collagen Booster Lotion 120ml

Original price was: 1,099ден.Current price is: 1,022ден.

Лосион против стареење со 1,3% колаген и пептиди кои ја зацврстуваат кожата и ја подобруваат еластичноста за само две недели. Шишенцето со кафеаво стакло со пумпа го овозможува хигиенска и практична примена, притоа ја минимизира декомпозицијата на лосионот од воздух и сончева светлина.

Предности:

  • Овој лосион го таргетира стареењето на кожата со ботанички липиди, ацетил хексапептид-8 и колаген со мала молекула за да ја стимулира регенерацијата на колагенот притоа ја зајакнува структурата на еластинот правејќи ја кожата млада и цврста.
  • Формула која е лесна и брзо се впива, не се чувствува мрсна на кожата, оставајќи ја чувството на влажност и освежување.
  • Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка.
  • Дерматолошки тестиран.

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина на кожата. Проследете со крема со заштитен фактор.
  2. Користете го во утринската и ноќната рутина.

Пакување: 120мл

Опис

Состојки:

Purified Water, Glycerin, Glycereth-26, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Adenosine, Hydrolyzed Collagen (453ppm), Soluble Collagen (453ppm), Collagen Extract (453ppm), Acetyl Hexapeptide-8 (1ppm), Glyceryl Stearate SE, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbitan Stearate, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Carbomer, Arginine, Allantoin, Jojoba Oil/Macadamia Seed Oil Esters, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, Squalene, 1,2-Hexanediol, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.