SOMEBYMI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner 150ml

Original price was: 1,190ден.Current price is: 952ден.

Опис

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner е ексфлорирачки тонер којшто содржи AHA, BHA, PHA и екстракт од папаја за нежно отстранување на нечистотиите, себумот и мртвите клетки од кожата длабоко во порите.

Формулиран со 10.000ppp  екстракт од чајно дрво, овој чудотворен тонер го контролира вишокот себум на акните кај мрсна и кожа склона кон акни. Со блага киселост на pH 5,5, тонерот има за цел да ја одржи кожата здрава, свежа и со осветлувачки ефект.

За најдобри резултати користете го во следниот редослед:

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Acne Clear Foam

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Serum

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Cream

Не содржи: benzophenone-3, benzophenone-4, benzophonone-8, sorbic acid, diazolidinyl urea, methyl-paraben, ethyl-paraben, isopropyl-paraben, butyl-paraben, isobutyl-paraben, p-hydroxybenzoic acid, chlorphenesin, trichlor carbine, benzalkonium chloride (C12, C14), benzethonium chloride, benzoic acid, sodium benzoate, benzyl alcohol, benzophenone

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Ставете соодветна количина на памучна подлога или на дланката, нежно нанесете ја низ целата кожа, избегнувајќи ја областа околу очите. Исушете го за да помогнете во апсорпцијата.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Butylene Glycol,Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Melaleuca Alternifolia Tea Tree) Leaf Extract, Polyglyceryl-4 caprate Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract Lens Esculenta (Lenti) Seed Extract, Hamamelis Virginiana Witch Hazel), Extract Nelumbo Nucifera Flower Extract, swiftlet Nest Extract, sodium Hyaluronate Fructan, Allantoin Adenosine, Hydroyethyl Urea, Xylitol Salicylic Acid, Lactobionic Acid, Citric Acid , Sodium Citrate, 1.2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylheeylglycerin,Raspberry Ketone, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.