MARY&MAY Niacinamide Vitamin C Brightening Mask (30 лист маски)

Original price was: 1,166ден.Current price is: 1,084ден.

Лист маска која содржи витамин Ц и ниацинамид кои ја осветлуваат кожата и ја прават чиста, свежа и сјајна. Исто така, го балансира производството на себум и го стопира производството на меланин.

Начин на употреба

  1. По чистењето, ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  2. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 30 лист маски

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Niacinamide (2%), Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Arginine, Carbomer, Sodium Ascorbyl Phosphate (1,000ppm), Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-4 Laurate, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl/Capryl Glucoside, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Fragrance, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.