COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Mask 60ml

Original price was: 1,190ден.Current price is: 1,011ден.

Опис

Маската за спиење содржи 65% екстракт од ориз и други природни состојки за осветлување, потхранување и навлажнување на кожата додека спиете. Рафинирана текстура + Белење + Еднаков тен + храна

  • Анти-бактериските и антиинфламаторните ефекти на прополисот совршено функционираат за иритирана кожа.
  • Функционалната состојка за белеење го подобрува тенот на кожата.
  • Може да се користи како маска за спиење, маска за миење или крем.

Пакување: 60ml

Начин на употреба

Нанесете во последниот чекор на нега на кожата. Исплакнете го другиот ден.

На залиха

Опис

Состојки:

Oryza Sativa (Rice) Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Betaine, Niacinamide, Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Elaeis Guineensis(Palm) oil, Elaeis Guineensis(Palm) Kernel Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Arginine, Carbomer, Allantoin, Xanthan Gum

Size 60ml

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.