MARY&MAY Niacinamide+Chaenomeles Sinensis Serum 30ml

Original price was: 1,058ден.Current price is: 984ден.

Серум за осветлување кој го инхибира трансферот на меланозоми и го регулира производството на себум, создавајќи мазна, добро балансирана и сјајна кожа. Серумот е формулиран со EWG зелени состојки како екстракт од chaenomeles sinensis, кој е богат со витамин Ц и флавоноиди. Серумот не содржи штетни состојки како парабени, вештачки мириси и бои, алкохол, минерални масла, сурфактанти и алергени.

Предности:

  • Овој серум е формулиран со ниацинамид и екстракт од Chaenomeles Sinensis за да ја осветли кожата која е безживотна и небалансирана.
  • Содржи 2% ниацинамид за осветлување на кожата преку инхибиција на трансферот на меланозоми и регулирање на производството на себум правејќи ја кожата добро балансирана.
  •  Збогатен со 93% овошен екстракт од Chaenomeles Sinensis кој е богат со витамин Ц и флавоноиди за мазна и сјајна кожа.
  • Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка.
  • Производорт не е тестиран на животни и не содржи 7 штетни состојки: парабен, вештачки мирис и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени.

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина и нежно масирајте ја кожата.
  2. Користете го навечер.

Пакување 30ml

Опис

Состојки:

Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Glycereth-26, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.