COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml

Original price was: 1,290ден.Current price is: 1,096ден.

Опис

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence е хранлива есенција која содржи 96% филтрат од слуз од полжав кој ја обновува, заштитува, смирува и зацврстува кожата. Слузта од полжав помага за исчезнување на лузните од акните и црнките,  ја изедначува текстурата на кожата, со обновување и зајакнување на бариерата на кожата. Резултатот е помазна, без дамки и избалансирана кожа.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

После чистење и тонирање, нанесете од есенцијата на дланката и нежно масирајте го лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Arginine, Allantoin, Ethyl Hexanediol, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Phenoxyethanol

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.