PURITO Centella Green Level Calming Toner 200ml

Original price was: 1,418ден.Current price is: 1,347ден.

Опис

Формулиран со пантенол, екстракт од хамамелис и 10% екстракт од centella asiatica, овој тонер обезбедува интензивна хидратација и ја смирува кожата од надворешни агресори. Не содржи штетни хемикалии и конзерванси.

Придобивки:

  • Чист тонер формулиран со centella asiatica за смирување, хидратација и освежување на кожата.
  • Овој тонер кој е пријатен за кожата, формулиран исклучиво со безбедни, но ефективни состојки кои ја смируваат кожата и ја зајакнуваат бариерата на кожата.
  • Содржи 10% екстракт од Centella Asiatica, пантенол и други природни состојки за моментално смирување и хидратација на вашата кожа.
  • Содржи натриум хијалуронат за да го спречи испарувањето на влажноста притоа зајакнувајќи ја бариерата на кожата која ја задржува влажноста.
  • Без груби хемикалии и конзерванси.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

Centella Asiatica е најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

Натриум хијалуронат:

Тоа е форма на хијалуронска киселина која има мала молекуларна маса, што и овозможува да навлезе длабоко во кожата одржувајќи ја здрава и хидрирана.

Пантенол:

Пантенолот е стабилна биолошки активна форма на витамин Б5.

Ја смирува и обновува уморната кожа и ја зајакнува бариерата на кожата. Помага во смирување на црвенилото и ја смирува чувствителната кожа.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

  1. Користете го после чистење.
  2. Нанесете умерена количина на памучна подлога и нанесете ја по површината на кожата.
  3. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Ingredients – Original Version: Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Sodium Hyaluronate (humectants), Panthenol (strengthens skin barrier), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract (skin conditioning agents), Glycerin (humectants), Allantoin (skin protectant agents), Trehalose (humectants), Polyglyceryl-10 Laurate (solubilizers), Carbomer (viscosity increasing agents), Polyglyceryl-10 Myristate (solubilizers), Arginine (pH adjusters), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents), Pelargonium Graveolens Flower Oil (skin-conditioning agents), Cananga Odorata Flower Oil (skin-conditioning agents), Rose Flower Oil (skin-conditioning agents) Ingredients – Witch Hazel Extract Free Version: Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Trehalose (humectants), Glycerin (humectants), Sodium Hyaluronate (humectants), Polyglyceryl-10 Laurate (solubilizers), Panthenol (strengthens skin barrier), Carbomer (viscosity increasing agents), Polyglyceryl-10 Myristate (solubilizers), Allantoin (skin protectant agents), Arginine (pH adjusters), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents), Pelargonium Graveolens Flower Oil (skin-conditioning agents), Cananga Odorata Flower Oil (skin-conditioning agents), Rose Flower Oil (skin-conditioning agents), Limonene(skin-conditioning agents), Citronellol(skin-conditioning agents), Linalool(skin-conditioning agents)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.