BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT SKIN 150ml

Original price was: 1,477ден.Current price is: 1,182ден.

Опис

BENTON Snail Bee High Content Skin е лесен тонер кој помага во подобрување и зајакнување на бариерата на кожата, зголемувајќи ја влажноста на кожата. Формулиран со слуз од полжав и пчелин отров, овој тонер помага во смирување на црвената и иритирана кожа, вклучувајќи акни и дамки. Тој е исто така ефикасен во санирање на оштетената кожа и подобрување на текстурата на кожата, со заздравување и намалување на појавата на лузни.

За подобри резултати користете го во комбинација со BENTON Snail Bee High Content Essence, BENTON Snail Bee High Content Essence 60ml, BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAM 50g, BENTON Snail Bee Ultimate Serum.

Пакувaње: 120ml

Начин да употреба

После чекорот за чистење, испумпајте 1-2 пумпи на раката и нанесете ги рамномерно на лицето.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Snail Secretion Filtrate, Camellia Sinensis Leaf Water, Glycerin, Niacinamide, Human Ogliopeptide-1, Bee Venom, Diospyros Kaki Leaf Extract, Willow Bark Extract, Plantago Asiatica Extract, Laminaria Digitata Extract, Ulmus Campetris (Elm) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Athaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betaine, Bacillus Ferment, Panthenol, Beta-Glucan, Allantoin, Azelaic Acid, Adenosine

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.