COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid 100ml

1,250.00ден 952.00ден

Опис

COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid е нежна ексфолирачка есенција која содржи вода од јаболка, гликолна киселина која ги отстранува мртвите клетки на кожата, митесерите и ја одржува кожата мека и чиста. Го топи вишокот на себум и мртвите клетки на кожата на кожата, ги чисти порите за да ја подобри текстурата на кожата. Исто така, ја стимулира регенерацијата на клетките на кожата за здрав, еластичен и блескав тен.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

По чекорот за чистење, нанесете ја соодветната количина на подлогата за памук и нежно избришете ја нечистотијата по целото лице. Избегнувајте ги деловите околу очите и устата.

 

На залиха

Целосен опис

Состојки

Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Niacinamide, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.