COSRX BHA Blackhead Power Liquid 100ml

Original price was: 1,420ден.Current price is: 1,207ден.

Опис

COSRX BHA Blackhead Power Liquid есенцијата содржи 4% природен екстракт од BHA од кора од врба за да помогне во контролирање на вишокот себум и отстранување на црнките. Помага да се исчистат порите, задржувајќи ги нивоата на влажност на кожата, и со тоа овозможува кожата да биде чиста и здрава. Има лесна, брзо апсорбирачка формула која брзо продира во кожата за ефикасно чистење на порите и ја подобрува нееднаквата текстура на кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Испрскајте ја есенцијата на памучна подлога и нежно нанесете на лицето, избегнувајќи ја областа на усните и очите. Препорачливо е да се користи 2-3 пати во неделата.

На залиха

Опис

Состојки

Willow Bark Water, Butylene Glycol, Betaine Salicylate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Arginine, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.