BENTON Aloe BHA Skin Toner 200ml

Original price was: 1,354ден.Current price is: 1,083ден.

Опис

BENTON Aloe BHA Skin Toner е хидрантен и смирувачки тонер, обезбедува висока хидратација со ексфолиација, ефикасен против стареење. Овозможува нежна хидратација на кожата, посебно кај сува кожа, кожа со акни и склона кон иритации. Овој благо кисел тонер ги отстранува мртвите клетки на кожата, влијае на прочистување на порите и производството на себум. Ја ексфолира кожата и спречува понатамошно појавување на акни.

Се препочачува да се користи во комбинација со BENTON Aloe Propolis Soothing Gel.

  • Алое: Смирува, навлажнува
  • Салицилна киселина: Ексфолира, помага во намалување на себум и содржи антиинфламаторни својства.
  • Слуз од полжав: Ја враќа влагата во кожата.
  • Наменет за сите типови на кожа.

Пакување: 200ml

Начин да употреба

После чекорот за чистење, испумпајте 1-2 пумпи и масирајте го лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Aloe Barbadensis Leaf Water, Aqua(Water), Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Snail Secretion Filtrate, Beta-Glucan, Polyglutamic Acid, Aspalathus Linearis Extract, Portulaca Oleracea Extract, Psidium Guajava Fruit Extract, Salicylic Acid, Althaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Arginine, Pentylene Glycol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Polysorbate 20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.