ONE THING Artemisia Capillaris Extract 150ml

Original price was: 1,160ден.Current price is: 754ден.

Опис

Концентрираниот екстракт од Artemisia Capillaris ја смирува кожата и и дава здрав сјај. Овој повеќенаменски, концентриран тонер обезбедува влажност и хранливи материи балансирајќи ја целокупната состојба на кожата. Концентрираниот екстракт може да се користи самостојно како тонер или во мешавина со други производи за нега на кожата. Само со природни состојки,  без додадени парабени и феноксиетанол, производот одржува цврста и сјајна кожа со контролирање на целокупна рамнотежа и обезбедување влажност и хранливи материи.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

 1.  Длабоко ја хидрира кожата и обезбедува хранливи материи;
 2. Ја зајакнува кожата, ја смирува чувствителната кожа, црвенилото и воспалението;
 3. Антиоксидантните својства ја подобруваат и штитат кожата;
 4. Го подобрува тенот на кожата со помош на витамин А, Ц, ниацин и други минерали, оставајќи ја кожата сјајна, здрава и полна со енергија;
 5. Ја одржува цврстата и блескава кожа со контролирање на целокупната рамнотежа;
 6. Ја штити кожата од ефектите на загадувањето и ја прочистува кожата со ослободување на токсините.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

 1. Користете како тонер: Нанесете од производот со раце или на памучна подлога и користете го како прв чекор за нега на кожата по чистењето. Ова ќе ја тонизира кожата.
 2. Употреба како спреј: Додадете го производот во шише со пумпа и користете го во текот на денот по потреба.
 3. Во крем: додадете мала количина од производот во кремот или другите производи што ги користевте претходно. Околу 5% од количината на кремот е идеална. Пример: Ако кремот е 100 ml, тогаш количината на екстракт од Artemisia треба да биде околу 5-10 ml. Можете исто така да измешате различни екстракти од ONE THING заедно (на пр: Artemisia capillaris Extract 80% + Centella Asiatica Extract 20%).
 4. DIY маска: Натопете памучна подлога со екстрактот и нанесете ја на лицето, на местата на кои ви е потребна концентрирана нега. Оставете да отстои околу 10 минути, а потоа извадете ја памучната подлога и намачкајте го вишокот производ.

Опис

ДЕТАЛИ

ONE THING Artemisia Capillaris Extract е повеќенаменски, воден екстракт кој користи 100% чист екстракт од Artemisia за подобрување на состојбата на кожата. Неговата лесна формула е идеална за сите типови кожа и лесно се апсорбира. Растението Ganghwa Injin Artemisa од кое е добиен екстрактот, обезбедува чиста и здрава нега на кожата, помага да се подобри целокупниот тен на кожата и смирувачи ефект кој го намалува црвенилото, благодарение на неговото антиинфламаторно дејство.

Екстрактот кој е богат со витамин А, Ц, ниацин и други минерали, помага да се изедначи тенот на кожата и да се зајакне еластичноста на кожата. Екстрактот ја прочистува и чисти кожата, намалувајќи ги факторите кои инаку можат да ја иритираат. Неговото својство за ладење ја смирува кожата и и дава здрав сјај.

Формулацијата овозможува екстрактот да се користи на повеќе начини – како тонер, спреј, домашна маска или дури и да се меша со други производи. Можете да ја зајакнете вашата редовна рутина за нега на кожата со овој екстракт за дополнителни придобивки. Тоа е 100% растителна состојка, а брендот е и вегански и без суровост. Хипоалерген производ.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

– Екстракт од Artemisia Capillaris: Екстрактот од Artemisia кој се користи е Injin Mugwort, одгледуван во Yeongcheon, Јужна Кореја.  Извлечено од капиларите Gangwha-do Artemisia со силна животна сила и може да издржи студени зими, благодарение на неговата виталност. Artemisia е позната по своите лековити и смирувачки својства, кои наоѓаат примена против стареење и кај чувствителните типови на кожа. Има антиоксидативно дејство и содржи есенцијални минерали за кожата. Тие ја ревитализираат кожата и ја подобруваат нејзината природна кожна бариера. Artemisia исто така содржи бета-каротен кој испорачува витамин А на кожата.

– Injin Mugwort има особина за ладење, па ја намалува топлината на црвената кожа. Исто така, ја прочистува крвта и ја подобрува еластичноста и сјајот на кожата.

СОСТОЈКИ:

Artemisia capillaris Extract(95%), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.