Pyunkang yul Mist Toner 200ml

Original price was: 1,112ден.Current price is: 945ден.

Опис

Pyunkang Yul Mist Toner ја тонизира, хидрира и ребалансира кожата. Спречува сушење на кожата, го намалува црвенилото и иритацијата и инстантно го освежува лицето правејќи го меко, мазно и хидрирано. Овој екстракт се користи во традиционалниот хербален ориентален лек за лекување на кожни болести. Може да го користите како тонер во вашата редовна рутина за нега на кожата или по потреба во било кое време во денот. Може да се користи заедно со шминка. Не содржи алкохол, совршен за сите типови на кожа, вклучително чувствителна, мрсна и комбинирана.

Пакување: 200ml

 

Начин на употреба

По чистењето, држете го тонерот 20 см од лицето. Попрскајте онолку пати колку што е потребно на лицето и вратот. Тапкајте за подобро да се апсорбира.

На залиха

Опис

Состојки

Coptis Japonica Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.