ONE THING Houttuynia Cordata Extract 150ml

1,160ден

Опис

Екстрактот Houttuynia Cordata, познат и како Eoseongcho Extract, помага да се отстранат нечистотиите, длабински да се исчистат порите и да се смири проблематичната кожа или кожа склона кон акни. Богат со амино киселини, има антиоксидантни својства кои ја одржуваат кожата здрава и еластична. Може да се користи како тонер за додавање влажност на кожата или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

Нега на скалпот: Екстрактот Houttuynia Cordata исто така помага во смирување и чистење на скалпот. На тој начин го промовира и растот на косата. Може да се користи во вашата редовна рутина за нега на коса како додаток на шампонот или како средство за плакнење или спреј/тоник за скалпот.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки.

ФУНКЦИЈА

Поради своите анти-вирусни, анти-бактериски, анти-инфламаторни и антиоксидантни својства, овој екстракт:

  1. Ја смирува кожата склона кон акни, додека заради и антибактериските својства ја спречува појавата на акни;
  2. Ги одзатнува порите и ги отстранува нечистотиите на кожата;
  3. Ја потхранува кожата и ја прави сатенски мека;
  4.  Антиоксидантните својства ја обновуваат и штитат кожата и имаат ефект против стареење;
  5. Обезбедува нега на скалпот бидејќи го смирува и отстранува наталожувањето на скалпот.

Начин на употреба

  1. Користете како тонер: нанесете го производот со раце или на памучна подлога и користете го како прв чекор за нега на кожата по чистењето. Ова ќе ја тонизира кожата.
  2. Употреба како спреј: Додадете го производот во шише со пумпа и користете го во текот на денот по потреба.
  3. Во крем: додадете мала количина од производот во кремот или другите производи што ги користевте претходно. Околу 5% од количината на кремот е идеална. Пример: Ако кремот е 100 ml, тогаш количината на екстракт треба да биде околу 5-10 ml. Можете исто така да измешате различни екстракти од ONE THING заедно (на пр: Centella Asiatica Extract 50% +Houttuynia Cordata Extract 50% или Artemisia Capillaries Extract 50% + Houttuynia Cordata Extract 50%).
  4. DIY маска: Натопете памучна подлога со екстрактот и нанесете ја на лицето, на местата на кои ви е потребна концентрирана нега. Оставете да отстои околу 10 минути, а потоа извадете ја памучната подлога и намачкајте го вишокот производ.

Опис

ДЕТАЛИ

ONE THING Houttuynia Cordata Extract, исто така познат како Eoseongcho Extract, е формулиран користејќи само локално одгледувана Houttuynia Cordata. Како вегански производ, само 100% состојки од растителна основа се користат за формулација на производот, а не се користат состојки од животинско потекло. Со концентрација од 95%, тој е ефикасен и за нега на кожата и за нега на скалпот. Неговата лесна и водена текстура исто така го прави погоден за сите типови кожа.

Екстрактот Houttuynia Cordata има антибактериски својства кои помагаат да се намалат акните и да се смири кожата склона кон акни. Исто така, го одржува балансот на влажност на кожата и ги отстранува нечистотиите. Екстрактот е преполн со кверцитрин, состојка која ефикасно ги ослободува нечистотиите од кожата и ги одржува порите незатнати и кожата чиста.

Исто така, има антиоксидантни својства, бидејќи полифенолот, органско соединение во растителни деривати, помага да се заштити кожата од оштетувањата од слободните радикали. Ова ја одржува кожата здрава и ги ублажува сите иритирани или проблематични области.

Формулацијата овозможува екстрактот да се користи на повеќе начини – како тонер, спреј, домашна маска или дури и да се меша со други производи. Можете да ја зајакнете вашата редовна рутина за нега на кожата со овој екстракт за дополнителни придобивки.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

Екстракт од Houttuynia Cordata: Исто така познат како екстракт од Eoseongcho Extract, помага да се отстранат нечистотиите, да се одзатнат порите и да се смири проблематичната кожа или кожа склона кон акни. Богата со амино киселини, има антиоксидантни својства кои ја одржуваат кожата здрава и еластична. Може да се користи како тонер за додавање влажност на кожата или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

СОСТОЈКИ

Houttuynia Cordata Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexaniediol

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.