COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 926ден.

Опис

Благ дневен тонер за чиста, еластична кожа

Формулиран со AHA, BHA и прочистувачки ботанички состојки, AHA/BHA Clarifying Treatment Toner делува на смирување, освежување и омекнување на кожата.

Нежен тонер за ексфолирање кој ја прави кожата мека и нежна.

Формулиран со AHA+BHA+прочистувачки состојки кои помагаат да се подобри текстурата на кожата, да се зголеми виталноста и да се контролираат порите. Ги отстранува нечистотиите, ексфолира и хидрира, се во еден чекор.

Дневен тонер за повеќекратна употреба

Овој тонер се користи за подобрување на текстурата на кожата преку нежно ексфолирање. Се нанесува на лицето со тупфери или натопете ги тупферите и ставете ги на сува и иритирана кожа како маска.

Природни состојки за сите типови на кожа

Минерална водата, овошната вода од јаболко – Pyrus Malus (јаболко) и водата од кора од врба – Salix Alba овозможуваат нежна и освежувачка нега за сите типови кожа.

Дизајнот на шишето во вид на спреј го олеснува нанесувањето на овој тонер на кожата и овозможува да го освежите лицето кога сакате. Збогатен со 10% pyrus malus или вода од јаболка, обезбедува нежна ексфолијација за да се отстранат мртвите клетки од површината на кожата и вишокот маснотии. Притоа овој тонер ја подготвува вашата кожа да ги прими храналивите состојки при третманот од другите производи за нега на кожата.

Начин на употреба:

По чистењето, ставете од тонерот на памучна подлога и нежно нанесете на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите и устата.

За употреба во текот на денот, проследете со крема за сончање со широк спектар со рангирање SPF 30 или повисок.

Случај 1

Чекори за основна употреба: Чистење – AHA/BHA Clarifying Treatment Toner – Есенција – Крем – Крема за сончање

Случај 2 (се користи со памучна подлога)

Вистинскиот начин на употреба со памучна подлога: Натопете две памучни тупфери со тонер и поминете со двете по целото лице. Потоа отстранете еден од тупферите и употребете го останатиот за повторно да поминете преку Т-зоната и областа на носот.

Пакување: 150ml

На залиха

Опис

Water, Salix Alba (Willow) Bark Water, Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Lactate, Glycolic Acid, Betaine Salicylate, Allantoin, Panthenol, Ethyl Hexanedio

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.