CNP Aqua Soothing Fresh Gel Cream 80ml

Original price was: 1,950ден.Current price is: 1,560ден.

Хидратантен гел крем кој не содржи минерални масла, со освежувачка гелна текстура
која нуди пријатно чувство на ладење и смирувачки ефект на загреаната кожа во текот
на летото.

  • CNP патентираниот Aqua Holding System формира заштитна бариера за влага која
    овозможува длабока хидратација и витализирање на уморната кожа правејќи ја свежа
    и полна со живпст.
  • Екстрактите од алантоин и Portulaca помагаат во смирување на иритираната кожа
    притоа ја одржуваат здравата состојба на кожата.

Начин на употреба:

По употреба на тонер или кога имате потреба од ефект на ладење, нанесете умерена количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 80ml

Опис

Состојки:

Purified Water, Butylene Glycol, Dimethicone, Mineral Water, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract,
1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Sodium Polyacrylate, Trideceth-6, PEG/PPG-
18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Punica Granatum Fruit Extract, Ficus
Carica (Fig) Fruit Extract, Codonopsis Lanceolata Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract,
Saccharomyces/Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Saccharomyces/Imperata Cylindrica
Root Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Pentylene Glycol, Fructose, Urea,
Citric Acid, Sodium Hydroxide, Maltose, Sodium PCA, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Trehalose,
Allantoin, Glucose, Malachite Extract, Oxygen, Propylene Glycol, Sorbitol, Lavandula Angustifolia
(Lavender) Flower Extract, Silica, Madecassoside, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf
Powder, Tromethamine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate
Crosspolymer, Sodium Carbomer

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.