COSRX Advanced Snail Peptide Eye Cream 25ml

Original price was: 1,690ден.Current price is: 1,436ден.

Опис

CORSX Advanced Snail Peptide Eye Cream  е мазен, немасен крем за очи кој помага да се осветли областа околу очите. Содржи 72% филтрат од слуз од полжав, 5 типа на пептиди и ниацинамид. Комбинацијата на овие состојки може видливо да го намали појавувањето на темни кругови и подуеност, и помага на кожата да добие пожив тен. Овој крем за очи има лесна текстура која лесно се апсорбира и не остава лепливи остатоци. Совршен е за спречување на раните знаци на стареење.

Пакување: 25ml

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина од кремот и ставете рамномерно околу очите. Лесно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Snail Secretion Filtrate, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Water, Palmitic Acid, Arginine, Carbomer, Stearic Acid, Betaine, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sodium Polyacrylate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Xanthan Gum, Myristic Acid, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.