EYENLIP Flower Shower Body Lotion 200ml

Original price was: 510ден.Current price is: 255ден.

Опис

  • Овој лосион за тело ја храни и навлажнува кожата со комплекс од 5 видови на бели цветови.
  • Има pH вредност со ниска киселост која не предизвикува иритација на кожата.
  • Освежувачка и нелеплива текстура, која ја одржува кожата хидрирана цел ден.
  • Содржи пантенол, бетаин и хијалуронска киселина кои помагаат во балансирање на пропорцијата вода-масло во внатрешноста на кожата.
  • Дава благ свеж цитрусен и цветен мирис.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

Земете соодветна количина од овој производ и се нанeсете рамномерно на суво лице и тело.

Опис

Состојки:

Water, Mineral Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, DimethiconeGlyceryl StearateBeeswax, Polysorbate 60, Carbomer, PEG-100 Stearate, Arginine, Xanthan Gum, Panthenol, Betaine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Phospholipids, Diethoxyethyl Succinate, Ceramide NP, Plumeria Rubra Flower Extract, Lilium Tigrinum Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, Limonene, Linalool, Citral, Hydroxycitronellal.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.