iUNIK Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner 200ml

Original price was: 1,098ден.Current price is: 988ден.

ОПИС

iUNIK Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner обезбедува моќен ефект на ревитализација и навлажнување, ги зголемува нивоата на хидратација,  измазнува и го осветлува тенот на кожата. Совршен за сува, кожа со флеки и груба кожа. Збогатен е со патентирани екстракти за нега на кожата, кои го подобруваат белењето.

Пакување:  200ml

Начин на употреба

После двојно чистење, благо тапкајте го лицето или користете памучна подлога и нежно избришете ја кожата, избегнувајќи ја областа на очите и усните.

Опис

Состојки

Sodium Hyaluronate, Water, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Trehalose, Caprylyl Glycol, Thuja Orientalis Leaf Extract, Zanthoxylum Schinifolium Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.