EYENLIP Flower Shower Body Wash 300ml

Original price was: 510ден.Current price is: 255ден.

Богатата и кремаста пена која ја чисти кожата и овозможува пријатен ден со чувство на нежен, долготраен, свеж и сладок мирис на цвеќињата Нероли. Оваа пена за миење на тело содржи комплекс од бел цвет, кој ја прави кожата мека и хидрирана.

  • Има pH вредност со ниска киселост која не предизвикува иритација на кожата.
  • Содржи пантенол и бетаин кои помагаат во балансирање на пропорцијата вода-масло во внатрешноста на кожата.
  • Формира густа пена со мала иритација на кожата.
  • Ја храни и навлажнува кожата со 5 видови комплекс од бели цветови.
  • Дава благ свеж цитрусен и цветен мирис.

Пакување: 300ml

Начин на употреба

Нанесете ја соодветната количина на сунѓер или крпа за туширање за да направите пена, нанесете на телото и исплакнете со вода.

Опис

Состојки:

Purified Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycerin, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Citric Acid, Panthenol, Betaine, Saponaria Officinalis Extract, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Plumeria Rubra Flower Extract, Lilium Tigrinum Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Sunset Yellow FCF, Fragrance, Limonene, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.