EYENLIP Green Avocado Milky Toner 150ml

Original price was: 950ден.Current price is: 836ден.

Придобивки:

  • Овој тонер помага за одржување на баланс на соодносот на вода-масло во внатрешноста на кожата со екстракт од авокадо.
  • Содржи церамид NP кој помага да се зајакне бариерата на кожата и 3 вида на хијалуронска киселина кои обезбедуваат хидратација на кожата.
  • Ја смирува иритираната кожа со масло од авокадо.
  • Тонерот има освежителна, но влажна текстура која ја одржува хидратацијата долго време.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина на кожата и нежно тапкајте да се впие.

Опис

Состојки:

Water, Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin,1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexyl Palmitate, Carbomer, Tromethamine, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin,Polyglyceryl-10 Oleate, Disodium EDTA, Fragrance, Hydrogenated Lecithin, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.